Co nowego w koralikowym świecie?

Wydawać by się mogło, że w temacie „koraliki szklane” wszystko już było. Kulki, oliwki, walce, wrzeciona, kosteczki, listki, kropelki…  A jednak czasami wystarczy mała modyfikacja, wgniecenie, spłaszczenie, „odchudzenie” w talii walca, na przykład koraliki PRECIOSA Pellet™ i już pojawiają się nowe możliwości.

0da57d4d6b76ccead54488022c797ecc

 

9931769885_f68e10bf5c_c

Inny przykład zmodyfikowanych koralików to groźnie brzmiące „sztylety” – Daggers, lub łagodniej – płatki, listki. Co prawda, sam kształt znany był od dawna, ale przez dodanie dodatkowego otworu, zyskałay nowe zastosowanie. Koraliki 2- hole Daggers łatwiej utrzymać  w ryzach, poszczególne elementy ułożone jeden obok drugiego, stoją w szeregu. Teraz w prosty sposób możemy stworzyć z nich np. barwny bukiet jesiennych astrów czy wykonać kwietną biżuterię.

800_astra

 

Znaleziono na etsy.com
Znaleziono na etsy.com

Kończą się wakacje, jeszcze słyszymy szum morza i czujemy pod stopami gorący piasek. Zamykamy oczy i widzimy niebieskie fale. A może to jeszcze przed nami? Ahoj koralikowa przygodo!

 

sindibad preciosa-ornela.com
sindibad preciosa-ornela.com

 

Tymczasem.

Maria

Na koniec najświeższe wiadomości z koralikowego wielkiego świata.

W dniach od 25 lipca do 02 sierpnia w Wielkiej Brytani odbył się pierwszy National Beading Week. Był on okazją do zaprezentowania koralików z całego świata. Oprócz wystawy odbywały się tam również spotkania miłośników koralikowania i prowadzone były warsztaty  przez znanych projektantów.

Reklamy
Co nowego w koralikowym świecie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s